YAZLIK ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER – Ortam Emlak

İlanları karşılaştırın

YAZLIK ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yazlık sahibi olmak, büyük küçük herkesin hayalini kurduğu bir şeydir. Yazlık sahibi olmanın sayısız artısı vardır. Çocuklar her yaz gittiği yazlık evinde arkadaşlıklarını geliştirir, iyi birer yüzücü olur, yıllar boyu sürecek dostluklar geliştirilir, tıpkı evdeymişçesine bir düzen kurulur, otel masraflarından kurtulunur, hep istenilen o domatesler yetiştirilir. Fakat, her güzel şey gibi yazlık alırken de dikkat edilmesi gereken bir çok önemli nokta bulunmaktadır. Doğru bir araştırma ve doğru kararları vererek büyük bir hata yapmaktan kurtulmak mümkündür.

Yazlık alırken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Yazlık bir gayrimenkuldür ve gayrimenkul alınırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta lokasyondur. Konumun önemi, sadece orada yaşanılacak süre için değil, günün birinde elden çıkarma kararı verdiğinizde de önemlidir. Çünkü bir yazlığın kolay satılması için, alırken de olduğu gibi ilk olarak lokasyon göz önünde bulundurulur. Kolay ulaşım ve yol bağlantılarının sağlanmış olması gidiş gelişleri, deniz, hastane, alışveriş merkezi gibi yerlere ulaşımı kolaylaştırmaktadır.
  • Yazlık alırken, kendi evimizdeki konforu, hatta bazen daha fazlasını aramamız normaldir. Bu yüzden denize girip çıkılacak, sahile yakın bir yazlık evdeki, su, banyo, duş donanımının sağlıklı çalışıyor olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Aynı şekilde yatak odalarının biraz saklı planda olmasına özen göstermek önemlidir. Çünkü misafirler geldiği zaman yatak odasının kolay görünür bir şekilde olmaması gerekmektedir.
  • Yazlık evlerde manzarayı izlemek, kahvaltı yapmak ve sürekli ıslak olan giysilerin kuruması için balkon çok önemlidir. Bu yüzden balkonu olan yazlık evler tercih edilmelidir.
  • Herkesin hayalinde müstakil bir yazlık almak vardır. Müstakil bir yazlık sahibi olmak çok cezbedici görünse de sanıldığı kadar kolay bir yaşam tarzı yoktur. Site içlerinde bulunan yazlık evler daha alışkın olduğumuz bir yaşam tarzını barındırır ve yaşanacak bir takım sorunlar site yönetimi tarafından daha kolayca çözülür. Site yönetiminin, bahçe, havuz ve en önemlisi güvenlik problemlerini, sizin adınıza profesyonelce çözmesi yazlıktaki hayatı kolaylaştıracaktır.
  • Yazlık konutunun bulunduğu yer, o konut ile ilgili ne tür çalışmalar yapılması gerektiğini söyleyecektir. Bazı bölgelerde su, bazı bölgelerde ısı ve ses yalıtımı yapılması gerekebilmektedir.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
img

ORTAM EMLAK

Benzer Haberler

EV KİRALARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Kiralık ev arama süreci oldukça zorludur. Bu süreci başarıyla atlatmanın en iyi yolu ise...

Okumaya Devam..

ARSA ALMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKEN BAZI TERİMLER

TAKS:Açılımı “Taban Alanı Kat Sayısı” şeklindedir. Bir parselde yapılacak...

Okumaya Devam..

EV SATIŞI NASIL YAPILIR?

Taşınmaz mallar kapsamında bulunan ev satışı, tapu devir işleminin gerçekleşmesine...

Okumaya Devam..

Yazıya yorum yapın